Příběh dřeva z pohoří Beskyd

Láska ke dřevu, vůně pilin, les, medový čaj, Beskydy. Takto se zrodil náš příběh. Příběh dřeva z pohoří Beskyd. Hnala nás touha přenést kus přírody ke každému člověku domů. Touha vyplnit prázdné místo na zdi něčím, co bude krásné, poctivě vyrobené a vonět dřevem. To, co definuje podstatu Bearwood je obraz zachycující medvěda. Toto zvíře vystihuje nás, naši práci, naše bydliště. Byl to ten úplně první obraz, který jsme vytvořili. A následovaly další a další. A o ně se chceme s vámi podělit. 

Jsme na to tři. Bratr, sestra a její muž.

Věříme, že každý z nás má touhu po vytvoření jedinečného domova. A domov tvoří detaily, maličkosti, něco, co milujeme. Chceme ukázat, že příroda zapadne do každého interiéru.

Včelín jako dílna?

Začít se nějak musí. A jak se říká, ke správnému start-upu patří garážovka. A my jednu takovou garáž máme.

Přesněji – máme včelín. Několik let sloužil k produkci medu. Čas tomu chtěl, aby bzukot včel a našeho tátu stáčejícího med vystřídala pila, bruska a vůně dřeva.  Dílna je to malá, ale naše. S výhledem na les a pasoucí se berany.

Včelín jako dílna?

“Ve dvou je síla,
ve třech ještě větší”

Ruční výroba

Dny přemýšlení, zkoušení, skečování. Velká dávka trpělivosti a hodinové brainstormingy. Jak v Bearwoodu probíhá výroba?

Vlastní návrh

Inspiraci čerpáme v okolí. Ať už se jedná o strukturu dřeva, zbarvení listů nebo prosvítání paprsků slunce. Každou myšlenku překreslíme do systému a předáme do výroby. Vymýšlíme stále nové vzory, aby obraz ve výsledku podtrhl jedinečný styl interiéru každého z vás.

Výběr dřeva

Dřevo odebíráme od dodavatele z Beskyd, čímž podporujeme dalšího místního podnikatele. Pracujeme především s jehličnany, dále s dubem a modřínem, ale k výrobě jsme už použili i staré parkety. Pracujeme rádi s výjimečným materiálem, takže jako základ poslouží i prkna ze skříně po babičce.

Ruční práce

V čem jsou naše obrazy jedinečné? Jsou tvořeny dílky, lamelami. Je to něco, jako bychom se dívali na dřevěnou mozaiku. Lamely dle vizuálu nařežeme a veškeré komponenty brousíme. Po roztřídění přichází na řadu lakování, natření barvou či opálení. Tento proces se může několikrát opakovat, a to z důvodu, abychom vždy vytvořili prvotřídní produkt, který si zamilujete. Smysl pro detail a přesnost přichází v kroku, kdy tzv. skládáme mozaiku a lepíme na 3 mm tlustou překližku. Po zaschnutí přichází na řadu řezání, další broušení a dle typu obrazu usazování do rámu. Každý jednotlivý rám je ručně vyřezán a slepen. Děláme vše pro to, aby byl výsledek vždy prvotřídní.

Nátěr s certifikací

Povrchové nátěry a barvy chrání dřevo před mechanickými vlivy a zároveň dřevo dekorativně zbarvují. K naší práci používáme výhradně oleje a barvy, které jsou držitelem certifikátu EKO barva. Oleje zesilují přírodní barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt) splňují certifikaci ČSN EN 1186-5.

A to jsme my

Michael, hlavní dříč/hlava výroby, bratr Mari

Blázen do dřeva, který si plní sen? To jsem já. Už od mala mě bavilo hrát si s dláty a tvořit, realizovat představu. Jako první velké dílo vznikla vyřezávaná loď, které patří čestné místo na polici. Výběr střední školy byl jasný, studium mi dalo potřebné základy, nicméně praxe je praxe a tak jsem se snažil realizovat vlastní zakázky počínaje od nábytku po dřevěné konstrukce a střechy. V roce 2017 jsem se probojoval se svým projektem Pantograf do celostátního kola SOČ a umístil se na čtvrtém místě. V roce 2019 jsem propadl tvorbě obrazů ze starého dřeva a věřím, že si naše kousky najdou nový domov.

Jakub, designér, švagr Michaela

Od mala jsem tíhnul k technice. Volný čas školních let zapľnovaly strategické hry ať už venku s kámošema na sídlišti nebo doma na PC. Když je práce nad hlavu a potřebuji změnu, zavřu se do dílny a dobíjím energii. Mám smysl pro detail, preciznost je mé poznávací znamení. S čím nejsem spokojený, to zadavateli nikdy nepředložím. V BEARWOODu mám na starost veškeré vizuály. Když je potřeba, připojím se k Michaelovi a tvoříme v dílně společně. BEARWOOD je nejen cesta, jak se realizovat, ale také si jdu díky němu za svým snem. Bydlet na samotě u lesa s mou ženou, dcerou a fenkou Cirillou.

Mari, usměvavá podpora, žena Jakuba

Organizování, projektové řízení a přemýšlení nad celkem? To je moje. Po pár letech zkušeností na pozici projekťáka jsem změnila obor, který mi vyhovuje daleko víc - jsem máma. Klukům vypomáhám ve volných chvílích převážně s texty, konceptem prodeje a celkového přístupu k zákazníkovi. Často mám ten rozhodující hlas, který určí, kterou cestou se vydáme. Všude kolem sebe hledám inspiraci, kterou následně kluci zrealizují a myšlenku zhmotní. Díky práci pro BEARWOOD mám možnost si na chvíli odpočinout. Můžu si totiž při komunikaci s dalšími dřevorády vyčistit hlavu od každodenních mateřských povinností. Kdo má dítě, rozumí mi :) Jsem ta, která nikdy nezapomene, že láska je.

Michael Ručka

Tak, teď víte vše, co jste potřebovali

vyrazit nakupovat